Quote schat het vermogen van Biense Dijkstra in 2026 op €330 miljoen. Daarmee staat de bouwondernemer uit Dokkum op plek 206 in de Quote 500 van 2026. Dijkstra (58) is eigenaar en CEO van Bouwgroep Dijkstra Draisma. Hij is de vijfde rijkste Fries in de lijst.
2025 en 2026: kleine stijging, iets lager in de lijst
In 2025 stond Dijkstra op plek 203 met een geschat vermogen van €325 miljoen. In 2026 schat Quote zijn bezit op €330 miljoen. Dat is €5 miljoen meer. Toch zakte hij drie plekken, omdat anderen harder groeiden. Dat meldde RTV NOF.
Volgens de Leeuwarder Courant stegen in 2024 zowel de omzet als de winst van zijn bouwbedrijf. In mei 2026 sprak Dijkstra bij RTV NOF over regels in de bouw. Volgens hem lopen projecten vaak onnodig vertraging op. Hij vindt dat bouwers soms samen met de opdrachtgever een risico moeten durven nemen. Quote haalde zijn uitspraak aan: “Wa’t gas jaan wol yn de bou, moat wolris in bytsje stout wêze.” Wie in de bouw vooruit wil, moet dus soms wat brutaal zijn.
Waar verdient Biense Dijkstra zijn geld mee?
Dijkstra verdient zijn geld met Bouwgroep Dijkstra Draisma. Het bedrijf heeft zijn wortels in 1904, in Damwâld en Makkum. Drie generaties van de familie Dijkstra leidden het bedrijf. Na een fusie ontstond de huidige bouwgroep. Dijkstra werd in 2017 enig eigenaar. Later stapte investeerder Parcom in.
Het bedrijf heeft vestigingen in Dokkum, Bolsward en Groningen. Het is ook actief in Noord-Holland. Volgens EY groeide de omzet van 5 miljoen euro naar 200 miljoen euro in 2024.
De bouwgroep is bekend om fabrieksmatig bouwen. Woningen worden voor een groot deel in een eigen fabriek gemaakt en daarna op de bouwplaats geplaatst. In 2019 vertelde Dijkstra aan Cobouw dat de woningfabriek 1.000 woningen per jaar kon maken. Het bedrijf bouwde toen 24 woningen in twaalf dagen. Ook werkte het aan zo’n dertig innovatieprojecten. Onderaannemers krijgen volgens Dijkstra binnen 30 dagen betaald, vaste leveranciers binnen acht dagen. Het bedrijf investeert in robotisering, software en duurzame woningen. Een voorbeeld is de woning “Smûk”.
Wie is Biense Dijkstra?
Dijkstra komt uit Damwâld. In 2019 werd hij uitgeroepen tot Bouwpersoon van het Jaar. Hij won ook de FD Gazellen Award en de Koning Willem I Prijs. Zelf noemt hij zich “een simpele bouwjongen”.
Hoe rijk is Biense Dijkstra in 2026?
Quote schat zijn vermogen op €330 miljoen. Dat is een schatting van zijn totale bezit, vooral zijn belang in het bouwbedrijf. Het is geen banksaldo. Dijkstra maakt zelf geen vermogen bekend.
In de Friese ranglijst staat hij volgens RTV NOF achter Tjitske Strikwerda, Gerrit en Hans Mulder, Jan Anker en Léon Dijkstra. In totaal staan er dertien Friese namen of families in de Quote 500 van 2026.
Veelgestelde vragen over het vermogen van Biense Dijkstra
Hoeveel geld heeft Biense Dijkstra?
Quote schat het vermogen van Biense Dijkstra in 2026 op €330 miljoen. Hij staat daarmee op plek 206 in de Quote 500.
Welk bedrijf heeft Biense Dijkstra?
Biense Dijkstra is eigenaar en CEO van Bouwgroep Dijkstra Draisma, met vestigingen in onder meer Dokkum en Bolsward.
Is het vermogen van Biense Dijkstra gegroeid?
Ja, licht. In 2025 schatte Quote zijn vermogen op €325 miljoen, in 2026 op €330 miljoen. Hij zakte wel van plek 203 naar 206.

